Tatarska góra 3 Maja 2008 r.

« 1 z 3 »

Tatarska góra 2007 r.

« 1 z 4 »

Trzebieszów Lipiec 2008 r.

« 1 z 7 »

Wystawa fotografii Pamięci Żołnierzy Oddziału Zenona 08.02.2014

08 lutego w sali baletowej Łosickiego Domu Kultury odbyła się uroczysta prezentacja zdjęć Oddziału Partyzanckiego “Zenona” 34 PP 9 Podlaskiej Dywizji Armii Krajowej z jednoczesną deklamacją wierszy “Marty ” – Aliny Fedorowicz. Projekt został opracowany i zorganizowany przez Waldemara Kosieradzkiego i Marcina Sawickiego.

« 1 z 2 »

Muzeum – eksponaty

« 1 z 4 »

Wystawa – Ksiądz Stanisław Brzóska, ostatni dowódca Powstania Styczniowego w 150 rocznicę śmierci

W rocznicę powstania styczniowego po raz kolejny czcimy pamięć Polaków, którzy nie wahali się stanąć do walki w obronie Ojczyzny. Ks. Stanisław Brzóska, Franciszek Wilczyński, Władysław Czarkowski, Leon Frankowski – to przykłady podlaskich powstańców, którzy tworzyli tamtą trudną rzeczywistość, po to abyśmy teraz mogli żyć w wolnej Polsce.

To właśnie o przebiegu Powstania Styczniowego na Ziemi Łosickiej i Podlasiu i oraz jego bohaterach mówiono 22 stycznia 2016 r. w Transgranicznym Centrum Dialogu Kultur w Łosicach podczas dwóch konferencji zorganizowanych przy okazji otwarcia wystawy pt. Szlak bojowy ks. Stanisława Brzóski w Powstaniu Styczniowym. Wystawa autorstwa Bogusława Niemirki, zorganizowana przez Archiwum Państwowe w Siedlcach, prezentowana wcześniej w siedzibie Senatu RP w związku z podjęciem przez Senat uchwały w sprawie uczczenia pamięci ks. Brzóski oraz w miejscach związanych z ostatnim dowódcą powstania, z inicjatywy Pana Waldemara Kosieradzkiego na stałe trafiła do Łosic.

« 1 z 3 »